O nás


Jmenuji se Anna Sergejevna Hillová. Žiji a pracuji v Praze v České republice. Ruština je můj rodný jazyk, též mluvím plynně česky a anglicky.

Ruštinu jako cizí jazyk vyučuji přes 15 let. V roce 2012 jsem nastoupila jako lektorka ruštiny jako cizího jazyka do Ruského Centra Vědy a Kultury v Praze. Po událostech z února 2022, jsem se ze své svobodné vůle rozhodla rezignovat v této pozicí a pokračovat ve výuce jako nezávislý učitel.

Během své lektorské kariéry jsem měla možnost pracovat s velmi odlišnými kategoriemi studentů: s dětmi bývalých krajanů a cizinců různých národností, s Čechy, s anglicky mluvícími dospělými. Různorodé studenty, vše úrovně znalosti ruského jazyka. 

Již několik let učím ruštinu specialisty na údržbu a programování železničních systémů v jedné z největších českých společnosti AŽD (Asociace Železničních Drah). Mými studenti jsou často diplomaté, novináři, manažeři velkých firem. Každoročně vedu přípravné kurzy na jazykové zkoušky, výsledky kterých jsou diplomy uznávané státem. Opakovaně se stávám členkou poroty krajské olympiády v ruském jazyce.

Pro mě, aktivně pracujícího učitele žijícího v cizojazyčném prostředí, je velice důležité udržovat čistý a správný ruský jazyk, sledovat změny v jazyce a vznik nového lexikonu. Kromě toho musí učitel, stejně jako specialisté jiných profilů, sledovat nejnovější metody výuky a neustálé komunikovat s kolegy. Každý rok proto navštěvuji různá profesionální školení, která se konají v Praze. K vyhledávání užitečných informací aktivně využívám internet a sociální sítě.

Tyto stránky provozuji již několik let. Zpočátku byla myšlenka vytvořit jakousi pokladnici užitečných odkazů, kde já i další učitelé a studenti snadno najdeme co potřebujeme díky seskupování podle témat. Později se zrodil projekt s názvem „Ruské slovo dne“ a získal si svou popularitu. Pravidelně také vytvářím a zveřejňuji na webu přehledné materiály k tématům, která v současné době se studenty procházíme. Nemám v plánu s tím přestat a doufám, že časem ke stávajícím aktivitám přidám mnoho dalších nápadů a projektů.

S dotazy týkajícími se výuky se obracejte na: ruspoint@seznam.cz

Této stránky a všechny projekty byly od počátku koncipovány jako nekomerční. Hlavní myšlenkou toho všeho není touha vydělat velké peníze nebo něco prodat. Pokud se vám však moje stránky líbí, používáte je často a chcete mě podpořit v mé práci, můžete přispět.


Pokud mě chcete podpořit v mé práci, můžete přispět:

PAY PAL


Přeji všem čtenářům a uživatelům nekonečnou inspiraci jak při učení, tak při výuce jazyků!